Happiness, Self Development, Self Improvement

Sebezlepšování je jednoduchý proces, když se vidíte v nové perspektivě

Existuje mnoho jednoduchých, ale výkonných způsobů, jak uvolnit sílu zlepšit sebe. Než se ponoříme do těchto strategií, udělejme si chvilku a představme si, že stojíme před nesmírným obrazem. Mohli bychom se podívat na práci Leonarda da Vinciho, Michelangela Buonarrotiho, René Magritteové, Gustava Klimta, Vincenta Van Gogha, Rembrandta Van Rijna nebo dokonce Pabla Picassa. Když jsme blízko těchto uměleckých děl, jsme schopni vidět některé z tahů a vlnky v detailu. I když můžeme tyto detaily ocenit, když se podíváme na obraz jako celek – pak můžeme za to získat nové uznání …. Pokud se na svůj život díváte stejným způsobem , můžete začít odemknout sílu zlepšit sami!

Mnozí z nás prostě procházejí životem a přijímají to stejně, jako je. Často se zaměřujeme na detaily v našem životě, ale přehlížíme „velký obraz“. Podíváte-li se na svůj život jako na obraz, brzy si uvědomíte, že celý čas, který jste v existenci; maluješ obraz svého života, mistrovské dílo toho, kým jsi. Všechny ty detaily, na které se soustřeďujete, jsou ve skutečnosti velmi důležité pro vaše životní umění, ale musí fungovat ve spojení s rozsáhlým obrazem. Pokud se zaměřujete na malování jednoho rohu na plátně, který používáte k malování obrazu svého života, nikdy si nebudete myslet mimo tento roh. Proto bude vaše umělecké dílo neúplné, a ten kousek, který je dokončen, nebude znamenat žádný význam, bezvýznamnost … musíte udělat krok zpět a zvážit větší obrázek!

Když pracujeme na malování obrazu našich životů, může dojít k mnoha překážkám. Není neobvyklé, že se vyskytne chyba. Pokud chcete projít procesem odemknutí síly ke zlepšení sebe sama, vezmete tuto chybu a poučíte se z ní. Nyní, víte, jakým způsobem se nepohybujte kartáčem, nebo jakou barvou nepoužívat v určité oblasti, možná i to, že tato změna může mít za následek pozitivní doplnění vašeho obrazu. Pokud se chcete zlepšit, musíte vidět své chyby jako pozitivní zážitky z učení, které budou přínosem pro váš celkový sebe-růst. Nesmíte nikdy považovat své chyby za „selhání“. Pamatujte si, že neexistují žádné takové věci jako skutečné selhání, existují prostě více kreativních způsobů, jak dosáhnout úspěchu, který hledáte!

Když pokračujeme v malování našeho mistrovského díla v životě, dostaneme se k bodům, ve kterých se něco nezdá správné. Barva nemusí být správná, nebo se určitá část obrazu jeví jako nevhodná. Bude to velmi lákavé vzdát se. Na těchto uměleckých dílech pracujeme tak tvrdě a když se něco nepovede, zdá se, že je to zbytečné, že? Špatně! Zpět nahoru! Podívej se znovu! Přemýšlejte o všech kreativních způsobech, jak vyřešit problém, kterému čelíte. Udělejte si část, na kterou jste nespokojeni s něčím, s čím jste spokojeni! Pokud se chcete zdokonalit, vezměte si to, co se vám nelíbí, a pak se staňte něčím, s čím jste spokojeni!

Sebezlepšování není tak obtížné, jak by mnozí uvěřili. Je to jednoduchý proces. Výzvou je přesvědčit sebe, abyste viděli věci v jiné perspektivě. Někdy musíte vzít obrázek, že jste obraz života, a přesunout ji na jiné osvětlení. V mnoha případech se na to budete muset dívat z jiného úhlu. Bez ohledu na to, jak to děláte, nebo to, co musíte udělat, je to váš pohled, který musí být změněn, aby byl splněn úkol zlepšit sebe. Pokud to dokážete splnit, je vše možné!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *