Happiness, Self Development, Self Improvement

Řešení konfliktů Práce Mýty a pravdy

Spousta lidí je přitahována k řešení konfliktů. A mnozí z nich touží najít práci v terénu. Zdaleka nejběžnějšími otázkami, které dostávám na svých webových stránkách, jsou otázky týkající se toho, jak profesionálně praktikovat – většinou chtějí zprostředkovat a jít do soukromé praxe. Ovlivněn články, jako je článek z 29. prosince 2009, Zprávy o novinkách v USA a Světové zprávě, článek “Mediátor, jeden z 50 nejlepších kariér roku 2010” nebo článek Forbes, květen 2009, článek “Nejpřekvapivější šestimístná pracovní místa v Americe”, mezi něž patřili rozhodci a zprostředkovatelé ve směsi, lidé se snaží skákat na palubě konfliktu resolver / mediator expres a hotovosti v. Nicméně, čtěte dál zjistit úskalí tohoto přístupu. Aby bylo možné uspět v této oblasti, musíte se dívat za rámec mediální / soukromé praxe. Zde je důvod, proč.

Zde je další soubor stejně pravdivých titulků:

• Dodávka ochotných mediátorů daleko překračuje poptávku po jejich službách

• Zatímco vzdělávací kurzy jsou hojné, existuje jen málo mentorských, stážních nebo jiných pracovních příležitostí pro začínající mediátory k rozvoji jejich dovedností

• Zatímco zprostředkování je v současné době neregulovaným a nelicencovaným oborem, s nízkými formálními překážkami vstupu, jsou zde vysoké překážky de facto

• Pole je ovládáno advokáty a soudci ve výslužbě

Podívejme se na fakta:

V důsledku slabé poptávky a nadměrné nabídky existuje více zprostředkovatelů než zprostředkovatelských pracovních míst v USA. Přijatý odhad komunity pro řešení sporů je, že více než 100 000 lidí obdrželo určitý druh zprostředkovatelského vzdělávání včetně komunitních mediačních center a univerzit a vysokých škol. stupňů. Podle nejnovějších údajů z Úřadu statistik práce bylo v roce 2008 zaměstnáno 9 900 lidí jako prostředníků, rozhodců a zprostředkovatelů, kteří vydělávali střední příjem ve výši 50 600 USD. Předpokládaný růst na rok 2018 je pouze 11 300 nebo 1400 nových pozic.

Více než 80% lidí, kteří se rozhodnou stát zprostředkovateli, nemůže žít ze zprostředkovatelských aktivit. Jeden z mých mentorů jednou popsal praxi jako “jíte to, co zabijete” a měla pravdu. Aspirující zprostředkovatelé neustále hledají práci, ale jen zřídka ji najdou. Vývoj slušné praxe trvá přibližně pět let.

To odpovídá vysoké míře výpadků. Nemohou-li sami podporovat sebe a své rodiny, jsou ti samí začínající zprostředkovatelé nuceni vrátit se ke svým starým pracovním místům nebo najít nějaký zdroj konfliktu, který není v konfliktu. Patnáct procent zprostředkovatelů se podaří navázat praxi, zaneprázdnit se a udělat slušný život, ale nic velkolepého. Top 5 procent je však rezervováno měsíce předem a může ročně vzrůst až o milion dolarů. Pracoval jsem s některými z těchto lidí a dostávali věci jako “zprostředkovali jsme případ společnosti Microsoft” na jejich webových stránkách.

V reakci na tyto skutečnosti se mnoho mediátorů, kteří nemohou najít práci, stává trenérem zprostředkování. Mediace školení je boomem trhu již několik let. Lidé jsou přitahováni ke zprostředkování, protože to považují za zábavnou, odměňující kariéru – ne jako jejich nudné poslední zaměstnání. Uvažujme o tom, o osobě nebo organizaci, která poskytla váš meditační trénink, protože to nedokázali žít jako prostředníci! A aby vás v těchto vzdělávacích organizacích nalákali, obvykle převyšují potenciál zprostředkování a vytvářejí očekávání, která nelze realizovat. Ve skutečnosti vás trénují na pracovní místa, která neexistují!

Mějte na paměti, tyto programy nejsou levné v rozmezí od několika stovek dolarů až 2000 dolarů nebo více. Není divu, že vás chtějí nalákat. Plat je mnohem lepší než ve skutečnosti zprostředkovávat. Mnoho vzdělávacích programů zahrnuje marketingové techniky ve svých kurzech, ale jen málo z nich upřímně popisuje stav a dostupnost pracovních příležitostí nebo obtíže při zakládání praxe.

Toto selhání školitelů zprostředkovatelů poskytovat přesné informace o příležitostech vydělat peníze přispívá k nadměrnému vstupu na trh. A jsou bez hanby. Na jedné z diskusí ve skupině ADR patřím na profesionální síťovou stránku, na které někdo zaslal diskusi o tom, „Jaké dovednosti v oblasti zprostředkování potřebujete ke zvýšení své prodejnosti během hospodářského poklesu?“ Samozřejmě nabízeli školení. Nespokojení s tím, že jste již nasákli lidi k jejich počátečnímu vzdělávání, nyní vás chtějí nalákat zpět na další tisíce lidí, abyste mohli praktikovat své dovednosti, které jste ještě použili!

Mnozí ašpirující mediátoři tráví čas a peníze sledováním pravděpodobné iluzorní kariéry, když by mohli sledovat další, slibnější kariérní možnosti. V článku nazvaném „Certifikace a pověření zprostředkovatelů: Získání přesných informací o zprostředkovateli“, zveřejněných na jejím blogu, Mediation Channel, odborník na služby ADR a blogger Diane Levin varovala před nebezpečím nelicencovaného pole: „Na rozdíl od svých protějšků v oblastech jako jsou právo, medicína, psychologie, architektura nebo sociální práce, zprostředkovatelé v soukromé praxi nejsou licencováni ani regulováni státy, ve skutečnosti se každý může chovat jako prostředník, i když nemají žádné vzdělání. Většina států vyžaduje pro zprostředkovatele pouze minimálně 30-40 hodinový kurz. Takže v současné době je snadné zaplatit peníze, absolvovat trénink a pověsit šindel. Ale kde budeš hledat práci?

Ale nenechte se odradit, pokud jste odhodláni pracovat v této oblasti, musíte rozšířit svůj pohled. Většinu svých zkušeností jsem získal v zahraničí, kde jsem trénoval a konzultoval, abych pomohl vyřešit konflikty od mírových jednání až po privatizaci. Pole Ombudsmana v současné době vypadá slibně a nabízí řadu příležitostí. Chcete-li pomoci při hledání, můžete přejít na: http://www.all-things-conflict-resolution-and-adr.com/Conflict-Resolution-Jobs.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *